Näsilinnankatu 34 A 7 krs., 33200 Tampere

Tapahtuman tiedot


Kesäkuussa Studio Vintillä kolmen kerran lastenjoogakurssi 7-9 vuotiaille innokkaille pikkujoogaajille!

Lasten joogatunneilla liikutaan leikkisästi ja iloiten joogasatua ja sen hahmoja seuraten. Lasten joogakurssilla lapsi saa harjoitella miltä tuntuu liikkua ilman suorittamista ja odotuksia. Lasten joogassa ei keskitytä liikkeen laatuun eikä linjauksiin vaan nautitaan liikkeestä, iloitaan, tutustutaan omiin vahvuuksiin ja harjoitellaan pysähtymistä ja rauhoittumista hengitystä kuunnellen.

Studio Vintin lastenjoogaohjaajat ovat käyneet Perhejoogan lastenjoogaohjaajakoulutuksen. Kesäkuun kurssin ohjaa Nina Pauhu.

Kurssi järjestetään Studio Vintillä tiistaisin 8.6., 15.6. ja 22.6. klo 15.30-16.15.

Kurssille tarvitaan oma joogamatto ja liikkumiseen sopivat vaatteet.

Kolmen kerran kurssin hinta on 50€ (sis. alv: 10%).
Sitova ilmoittutuminen tapahtuu suorittamalla kurssimaksu Studio Vintin verkkokaupassa. Otathan yhteyttä mieltä askarruttavissa kysymyksissä:
vintti@studiovintti.fi

Toivotamme lapset lämpimästi tervetulleiksi Vintille joogailemaan!

Osta paikka kurssille tääOsta paikkasi täältä!